Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Субота
15 Червня
«Гаряча лінія» на Вишгородщині щодо застосування окремих норм Закону України № 2876-IX

Днями у Вишгородському відділі податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткуванняюридичних осіб ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану. Щодо зміни строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, розмірів штрафних санкцій за порушення строків їх реєстрації та терміну приймання електронних документів ».

На запитання платників відповідала начальниця відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Київській області Вікторія Дударенко.

Під час «гарячої лінії» додзвонювачів цікавили різноманітні питання, що стосуються новацій податкового законодавства в умовах воєнного стану. Податківець відповідала на запитання, з якими стикаються у своїй діяльності платники податків. Були надані рекомендації з окремих питань та роз’яснено застосування окремих норм Закону України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу ХХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (далі – Закон № 2876),який вступив в силу 08 лютого 2023 року.

Зокрема, Вікторія Дударенко поінформувала платників податків, щодо збільшення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, які становлять:

для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Строки реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 ПКУ, та розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, встановлені пунктом 201.10 статті 201 ПКУ, не змінено.Такі податкові накладні/розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.

Окремо, податківець закцентувала увагу платників щодо зменшення розміру штрафів за порушення строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, передбачених Законом № 2876 та зауважила , що збільшено на 2 години операційний день, зокрема, приймання від платників електронних документів відбувається  з 8:00 по 20:00. Визначено, що операційний день для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН у граничний строк їх реєстрації в ЄРПН триває з 0 годин до 24 години та передбачено, що квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування може бути надіслана платнику податку не пізніше наступного операційного дня.

В ході телефонної розмови платники податків, які зателефонували на «гарячу лінію», отримали відповіді на всі запитання. Фахівець нагадала слухачам, що в ГУ ДПС у Київській області діє комунікаційна платформа, яка є допомогою бізнесу у вирішенні проблемних питань. Крім того, отримати роз’яснення можна, звернувшись до Контакт-центру ДПС України за тел.: 0-800-501-007.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua

 

Інф. Вишгородський відділ податків і зборів
з юридичних осіб управління оподаткування
юридичних осіб ГУ ДПС у Київській област