Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
П’ятниця
09 Грудня
мін. -1°
макс.
Про тимчасове обмеження виїзду керівника ЮО –боржника за межі України

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що у разі несплати платником податків протягом 240 календарних днів з дня вручення йомуподаткової вимоги податкового боргу в сумі, що перевищує 1 мільйон гривень, контролюючий орган може звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника за межі України – до погашення такого податкового боргу п. 87.13 ст. 87 глави 9 Податкового кодексу України.

При цьому контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання рішення суду:

 інформує про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, в порядку обміну інформацією, затвердженому Міністерством фінансів України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони державного кордону;

 розміщує відповідну інформацію в Реєстрі керівників платників податків – боржників.

Таке тимчасове обмеження права виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника за межі України єзабезпечувальним заходом виконання судового рішення або рішення керівника контролюючого органу про стягнення суми податкового боргу.

Тимчасове обмеження закінчується в разі погашення суми податкового боргу, зазначеної у рішенні суду, взв’язку з якою було застосовано таке обмеження, або у разі отримання інформації з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про зміну керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника, або у разі початку судових процедур у справах про банкрутство стосовно такого боржника.

ГУ ДПС у Київській області