Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Понеділок
29 Травня
мін. +11°
макс. +22°
МІЖНАРОДНА ДОПОМОГА ДЛЯ ВПО – ЯК ОТРИМАТИ?

Відповіді на запитання щодо міжнародних виплат. Ключове: одержати 2200 грн – можна лише від ОДНІЄЇ з організацій ООН, бо це єдина допомога, що реалізується різними програмами. У кожної – свій порядок подачі: чи автоматично, чи потрібна заявка.

Тож, оберіть собі ОДНУ виплату, вимогам якої ви відповідаєте. Під кожною програмою – посилання на деталі, анкети, сайти. 

▪️НОРВЕЗЬКА РАДА У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ (NRC)

2220 грн для кожного члена родини ВПО на один місяць. Сумарно виплачуватимуть на три місяці. Реєстрація лише через чат-бот у WhatsApp, який треба завантажити на смартфон і додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього СМС із текстом NRC*.

https://www.facebook.com/ua.nrc.no/posts/1629664447399685

▪️МІСІЯ МІЖНАРОДНОГО КОМІТЕТУ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА 

2500 грн на особу, без окремих заяв – гроші нарахують разом із державною допомогою. Пріоритет – переміщені з громад, які постраждали від бойових дій.

https://blogs.icrc.org/ua/2022/04/22/finansova-dopomoga-2022/

▪️ПРОГРАМА ЮНІСЕФ «СПІЛЬНО»

2200 грн на особу, але не більше 5 осіб у сім’ї, навіть без статусу ВПО, якщо:

• Є три і більше дітей віком до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;

• Є двоє і більше дітей віком до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Зареєструйтеся на https://register.unicef.org/ – і отримаєте СМС. Якщо вас зарахують –  виплату чекайте протягом місяця. Подати заявку можуть і прийомні батьки, батьки-вихователі.

https://register.unicef.org/

▪️АГЕНТСТВО ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ

2200 грн тримісячно для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської області та зареєстровані як ВПО. Виплати – через відділення Укрпошти.

https://www.unhcr.org/ua/43231-unhcr-is-launching-a-cash-assistance-programme-for-idps-ua.html

▪️ВСЕСВІТНЯ ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА ООН

2220 грн на одну особу, а максимум на одну сім’ю – 6600 грн (у кількості 3-х осіб у домогосподарстві). Для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях. Гроші автоматично нараховується всім, хто:

• зареєстровані як ВПО,

• подали документи на отримання допомоги на проживання ВПЗ.

Звертатися до органів влади особисто не потрібно. Виплати – через будь-який банк, де діє Western Union.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-realizaciyu-spilnogo-z-vsesvitnoyu-prodovolchoyu-programoyu-oon-proektu-shchodo-dodatkovih-zahodiv-iz-socialnoyi-pidtrimki-vnutrishno-peremishchenih-osib-446

▪️МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ З МІГРАЦІЇ (MOM)

2200 грн на особу ВПО, поки тільки для Закарпатської області. Невдовзі – і для Чернівецької, Івано-Франківської та Львівської областей. Зареєструватись як ВПО в органах соцзахисту громади або ЦПАУ. Виплати – через «Укрпошту» протягом двох тижнів.

Пріоритет: вагітним жінкам, одиноким батькам, які виховують дітей, сім’ям з двома дітьми та більше, домогосподарствам, де є люди з інвалідністю, людям похилого віку (65 р.).

https://www.iom.int/news/iom-launches-cash-assistance-programme-ukraine

▪️І на останок – АЛГОРИТМ для людей, які повернулися та хочуть відновлювати свої домівки https://www.facebook.com/photo?fbid=692064445150616&set=a.401737324183331

Роз’яснення надав адвокат Роман Сімутін