Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Середа
23 Вересня
мін. +11°
макс. +23°
Робоча група розроблятиме нову модель науково-освітнього Консорціуму

Відбулося перше засідання робочої групи з питань підготовки та розробки Концепції пілотного проекту науково-освітнього виробничого Консорціуму на території Вишгородського району.

На засіданні головувала заступник голови робочої групи, заступник голови Вишгородської районної ради Марина Ганіцька.

Робочу групу створено за ініціативи голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка за пропозицією ректора Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Володимира Казаріна з метою формування завдань науково-освітніх виробничих закладів та місцевого самоврядування у контексті побудови в Україні нової інноваційної моделі Консорціуму, що націлена на відродження  інноваційного промислового потенціалу держави силами науки та освіти.

До складу робочої групи увійшли представники виконавчого апарату Вишгородської районної ради, депутати Вишгородської районної ради, керівники територіальних громад, комунальних закладів та установ Вишгородського району. Очолили робочу групу Ростислав Кириченко та радник ректора ТНУ ім. В.І. Вернадського Сергій Гуменюк.

На першому засіданні робоча група розглянула питання щодо здійснення аналітичного та організаційного забезпечення  розробки пілотного проекту вже в укрупненому Вишгородському районі з врахуванням інтересів мешканців Поліського та Іванківського районів, а також міста Славутич.

Марина Ганіцька, Сергій Гуменюк  та член робочої групи, депутат Київської обласної ради Андрій Пещерін націлювали присутніх на розробку стратегії формування оптимальної мережі нової моделі об’єднаного опорного ТНУ в структурі науково-виробничого Консорціуму на території Вишгородського району. Вони акцентували увагу на тому, що у Вишгородському районі  є чимало сфер, де наукова та практична діяльність Таврійського національного університету у співпраці з Вишгородською районною радою дозволить ефективно впроваджувати інноваційні технології. Скажімо, освітній, медичний, туристичний, лісовий,  водний та екологічний кластери, підготовка кадрів для багатьох сфер народного господарства, будівництво житла і доріг та багато іншого.

Члени робочої групи зійшлися на думці, що вже найближчим часом, за пропозицією Таврійського університету, будуть розроблені для розгляду на сесії Вишгородської районної ради відповідні проекти рішень, які будуть економічно вигідні для громади і відображатимуть інтереси усіх мешканців оновленого Вишгородського району.

Підсумовуючи засідання, Марина Ганіцька висловила сподівання на плідну співпрацю громад району та Таврійського національного університету, а також наголосила, що і сама робоча група буде в подальшому підсилена фахівцями різних сфер, з метою обрання напрямків співпраці з врахуванням економічних та соціальних інтересів територіальних громад та району в цілому.