Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Понеділок
18 Жовтня
мін. +7°
макс. +11°
Ветеранська організація налагоджує співпрацю з територіальними громадами

Минулої п’ятниці у селищі Красятичі Поліської територіальної громади відбувся семінар, присвячений темі активізації діяльності Громадської організації «Ветеранів війни, праці та Збройних Сил Вишгородського району» у рамках угоди, підписаної між ГО та виконкомом Поліської селищної ради.

Ініціювало проведення семінару, який став першим у серії заходів, що проходитимуть у всіх територіальних громадах, правління районної ветеранської організації. Його учасниками стали члени правління ветеранської організації, старости десяти старостинських округів Поліської територіальної громади, керівники первинних ветеранських організацій та виконком Поліської селищної ради.

Розпочався захід з покладання квітів до монументів загиблих воїнів, героїв-чорнобильців та пам’ятних дошок, що символізують села Полісся, відселені після Чорнобильської катастрофи.

Поліський селищний голова Олена Гаращенко та почесний голова Поліської ветеранської організації Федір Гресь привітали учасників семінару і поділились своїми думками щодо активізації громадського ветеранського руху з тим, щоб ветеранська організація і надалі залишалась активним угрупуванням, котре не лише саме спроможне турбуватись про соціальний захист ветеранів, активно вирішувати проблемні питання щодо підтримки ветеранів та людей похилого віку, а й вести за собою молодь, передавати їй свої знання і свій досвід.

Голова Громадської організації «Ветеранів війни, праці та Збройних Сил Вишгородського району» Таміла Орел наголосила на пунктах угоди, яка укладена між Вишгородською районною організацією ветеранів та Поліською територіальною громадою. «Сьогодні важливо «вдихнути життя» в кожний пункт цієї угоди, – зауважила Таміла Петрівна.- Угода для того й укладалась, щоб створити дієву організацію. Наразі треба провести чіткий облік усіх членів організації. Місцева влада на виконання цієї угоди може подбати про те, щоб, по можливості, виділити кімнату для діяльності організації чи, принаймні, щоб ветерани мали узгоджене місце для проведення засідань ветеранської організації. Важливо, щоб первинна організація мала тісні контакти з організаціями інших територіальних громад. Разом проводити конкурси, фестивалі, що крім іншого наповнить життя ветеранів змістом. Це і покликана забезпечити угода про співпрацю».

Олександр Євстратов, перший заступник голови Київської обласної організації ветеранів України, підкреслив, що подібні угоди про співпрацю між ветеранськими організаціями і органами місцевого самоврядування започатковані правлінням Вишгородської ветеранської організації вперше в Київській області і можуть слугувати прикладом для інших організацій.

Особливою родзинкою цього дня стало посвячення школярів Красятицької школи в козачата. Дітки продемонстрували і свій козацький вишкіл, і свою вправність, змагаючись у різноманітних перегонах. А ще – співали запальних козацьких пісень, чим надзвичайно розчулили гостей. Перший заступник голови ради ветеранів районної організації Леонід Шморгун, як Верховний отаман сільського козацтва України, генерал козацтва вручив ряд Універсалів ряду заслужених людей Поліського краю.

Голова Вишгородської районної ради Ірина Правдива, коментуючи подію, зауважила: «Хочу щиро подякувати ветеранам за їх досвід, за їх мудрість, за їх невсипучу енергію і висловити сподівання, що і в подальшому ветерани війни і праці, учасники бойових дій, люди, які знають, що таке війна і як дорого доводиться платити за мир, будуть надійною основою для співпраці між територіальними громадами, єднатимуть громади, стоятимуть на захисті інтересів людей літнього віку. Особливо значимо, що наші ветерани не відсторонюються від роботи з молоддю, беруть активну участь у їх національно-патріотичному вихованні».