Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Вівторок
21 Вересня
мін. +6°
макс. +9°
Безоплатні інсуліни за новими правилами

З 1 жовтня Національна служба здоров’я України почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами.

Що потрібно знати пацієнту  з цукровим діабетом та як отримувати інсулін безоплатно?

Найперше – держава гарантує всім пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами безоплатно.

Базове лікування – це можливість для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, отримати необхідну форму препаратів інсуліну, згідно категорії та стану пацієнта – безоплатно.

Рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою відповідно до категоризації відшкодування, яку можна знайти на сайті nszu.gov.ua

Базове лікування, призначене лікарем не потребує доплати. Доплати за форми чи тип інсуліну передбачені лише за бажанням пацієнта.

Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування із визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог. Тому варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я.

Сімейний лікар може виписати е-рецепт за вже встановленим ендокринологом планом лікування, але не може змінити призначення ендокринолога.

При закінченні кількості інсуліну в плані лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану лікування.

До кого звертатись за повторним рецептом – до сімейного лікаря чи ендокринолога – пацієнт обирає самостійно.