Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Четвер
04 Червня
мін. +10°
макс. +20°
ІНСПЕКТУВАННЯ ШКІЛ РАЙОНУ ПРАВОГО БЕРЕГУ

За ініціативи заступника голови Вишгородської районної ради Марини Ганіцької (Марина Ганицкая), яка опікується гуманітарною сферою, члени бюджетної і освітньої постійних комісій Вишгородської районної ради вирішили проінспектувати початок підготовки шкіл до нового навчального року. Для цього запросили депутатів районної ради, які закріплені за селами, де проходить перевірка, та начальника відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації Тетяну Форощу.
10 червня було оглянуто 8 загальноосвітніх закладів Правого берегу: Демидівську ЗОШ І-ІІІ ст., Козаровицьку ЗОШ І-ІІІ ст., Глібівську ЗОШ І-ІІ ст., Ясногородську ЗОШ І-ІІІ ст., Димерську гімназію ЗОШ І ст., Димерську ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Литвинівську ЗОШ І-ІІІ ст., Синяківську ЗОШ І-ІІ ст.
Мета інспектування – ознайомлення з нагальними проблемами шкіл на вирішення яких було виділено фінансування із районного бюджету, тобто як освоюються виділені кошти і на які роботи, придбання матеріалів чи обладнання їх не вистачає.
Вся увага членів інспекції була зосереджена на виявлення першочергових проблем навчальних закладів району.
Директор Демидівської ЗОШ Галина Якименко розповіла про проблемні питання та показала, як ідуть ремонтні роботи в школі. Першочерговими проблемами є ремонт електромереж, заміна світильників, електрощитів по класах і по коридору, ремонт вхідних груп (східці центрального входу, східці запасних виходів, навіси), ремонт підвісної стелі у центральному коридорі із заміною світильників на енергозберігаючі. Для молодших школярів на першому поверсі потрібне покриття підлоги килимом, а також встановлення ігрового майданчика на подвір’ї. Так як школа знаходиться в центрі села, то конче необхідно огородити її. Галина Якименко передала список потреб у навчально- матеріальному забезпеченні із 10 позицій.
У Козаровицькій школі навчається 136 дітей. Зовні оновлений фасад школи, але не облаштований пандусом для вільного доступу до навчального закладу дітей з особливими потребами. На нього вже виділені кошти, на даний час шукають підрядників. Вкрай в незадовільному стані знаходиться підлога, потрібно укласти нову підлогу на 320-ти квадратних метрах коридорів першого і другого поверху. Директор школи Олексій Мірошниченко назвав потребу: заміна 53 дверей, капітальний ремонт харчоблоку, придбання трьохфазної м’ясорубки, заміна електронів на двох електроплитах, а також встановлення огорожі по периметру школи.
Глібівська школа – старенька одноповерхова цегляна споруда. У школі навчається 81 дитина. На разі там тривають ремонтні роботи. В.о. директора школи Лідія Ріпик повідомила, про те що протікає дах в приміщенні школи, а також в добудованому теплому приміщенні санвузлу. Також потребують ремонту стіни в коридорах. У дворі школи споруджується стадіон. Також є проблема із зберіганням дров, вони знаходяться на подвір’ї школи і не огороджені, а це створює небезпеку для дітей.
При огляді Ясногородської ЗОШ І-ІІІ ступенів була присутня не лише директор школи Наталія Устенко, а і сільський голова Василь Скуратовський. Вони назвали головні проблеми школи: капітальний ремонт надвірної вбиральні, благоустрій пришкільної території, частковий ремонт харчоблоку, капітальний ремонт стін та підлоги у приміщенні закладу, спорудження спортивного майданчика чи міні-стадіону на території школи та інше.
Димерська гімназія виглядає як пам’ятка архітектури, збудована понад 100 років тому. У гімназії навчається 375 дітей, навіть є паралельні класи. Трішки осучаснила гімназію вхідна група зі східцями і великим пандусом. Директор гімназії Світлана Шак розповіла, що нагальними проблемами є благоустрій території, ремонт стін та укріплення перил та інше.
Директор Димерської ЗОШ № 1 Микола Лозенко наголосив, що на новоспорудженому міні-футбольному полі згідно проекту не було передбачене освітлення та огорожа території; також озвучено бажання замінити систему опалення із старої чавунної на сучасну. А ще, директор похвалився повністю зробленим спортзалом і суперсучасними фільтрами на воду, яких поставив аж три і 420 учнів п’ють, за його словами, саму чистішу воду у Димері.
Литвинівська ЗОШ гарна споруда як ззовні, так і з середини, а стала вона такою, після оновлення фасаду та реконструкції приміщення навчального закладу, коли запускали перший в районі проект по запровадженню енергозберігаючих технологій у 2011 році. У школі навчається 220 дітей. Директор Анатолій Старенький назвав головну проблему – це харчоблок (приміщення осідає, стіна дала тріщину, немає витяжки, старі мийки, труби протікають, погана каналізація). Аналогічні проблеми із харчоблоками у більшості шкіл району. Гордістю школи є сучасне міні-футбольне поле, яке за сприяння депутата районної ради від Литвинівки Миколи Артеменка може функціовати як і волейбольний майданчик.
Синяківський ЗЗСО має дуже гарно пофарбований фасад приміщення, Стара двоповерхова школа набрала вигляду сучасної за директорства у ній Марини Ганіцької. Як зазначила нова в.о. директора Тетяна Сулейманова, у школі навчаються 180 учнів. У цій школі єдина в районі теплиця, де учні вирощують екологічно чисті овочі і зелень. Щодо проблем: відсутній пандус; у дворі із тильної сторони вода стікає під школу і в підвали; необхідно придбати та встановити снігозатримувачі на даху будівлі; ремонти кабінетів трудового навчання, інформатики, їдальні, роздягальні та туалету при спортивній залі. Немає освітлення та огорожі при нововідкритому майданчику для міні-футболу.
Далі буде…