Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Четвер
18 Липня
мін. +12°
макс. +21°
Вічна слава героям Крут!

29 січня Україна вшановує події кінця січня 1918 року, коли юні захисники власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
Понад триста курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з ворогом, ставши на захист Вітчизни. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.
Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.
Вклонімося мужності юних героїв, які боролися за Україну.