Вишгородська районна рада
Офіційний веб-сайт
Четвер
06 Травня
мін. +11°
макс. +16°
Заступник голови Вишгородської райради Олександр Дзюба сьогодні спілкувався з журналістами
Головне питання, яке цікавило представників видання «Київське море», – подальша доля сміттєзвалища, що знаходиться у Петрівській громаді.
Олександр Дзюба, коментуючи ситуацію, зауважив, що сьогодні депутатським корпусом,  керівництвом районної ради, яка є власником та засновником Вишгородського районного комунального підприємства «Комунальник», та керівництвом КП «Комунальник», якому належить полігон твердих побутових відходів, робиться все можливе, щоб зняти проблемні питання.
Зокрема, встановлено відеоспостереження, укладено договір з охоронною фірмою, яка цілодобово контролює територію і унеможливлює  несанкціоноване завезення сміття. Проведено тендер для виконання робіт по огородженню території сміттєзвалища, щоб убезпечити територію від розлітання сміття.  Практично у 2 рази зменшений обсяг побутових відходів, що завозяться на полігон. За два місяці, що в «Комунальнику» працює нове керівництво, це досить відчутні результати.
Державному підприємству «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» замовлено експертизу. Маючи експертний висновок,  буде можливість розуміти, чи  сміттєзвалище закривати, чи провести  відповідну реконструкцію та рекультивацію,  впроваджувати екологічні проекти. 
З метою детального вивчення проблем сміттєзвалища та можливості переформатування його діяльності з тим, щоб воно і надалі забезпечувало потреби всього району, при Постійній комісії Вишгородської районної ради з питань комунальної власності, розвитку промисловості, підприємництва та інфраструктури створена  відповідна робоча група, в яку ввійшли і представники Петрівської громади. Вчора комісія провела своє перше засідання. За його підсумками вирішено,  що вже на наступне засідання на основі експертної оцінки, яка зараз готується, будуть подані конкретні пропозиції щодо подальшої діяльності сміттєзвалища. Якщо сміттєзвалище просто закрити, то це може призвести до колапсу –  ліси, яри, прибережні смуги можуть покритись сміттям. Тим більше, що закриття – це не одномоментний захід і у вирішенні цього питання потрібна підтримка і на обласному, і на державному рівні. На підприємстві працює більше 70 працівників і воно є одним з великих платників податків.
Щодо пропозиції передати сміттєзвалище Петрівській громаді, то це питання також потрібно детально вивчати, враховуючи інтереси й інших громад.
Щодо екологічного стану сміттєзвалища, то кілька днів тому тут були проведені заміри стану води, повітря, радіаційного стану і ці показники – у межах норми.